Туризм на Сокирянщині

Автор: admin

Туризм

Для реалізації плану розвитку туризму на Сокирянщині опрацьовано та систематизовано всі наявні туристично-рекреаційні ресурси – об’єкти історії та культури, серед яких особливу цінність для туристів представляє Дністровський комплексний гідровузол, Свято – Миколаївський печерний чоловічий монастир хутора Галиця, старообрядницькі святині сіл Білоусівка та Грубно, музей гончарства села Коболчин, археологічні пам’ятки, об’єкти природно-заповідного фонду.

На їх основі визначено першочергові об’єкти туристичної інфраструктури, зокрема: база відпочинку в урочищі «Вишнева», замовником якої виступає ВАТ “Дністровська ГАЕС”, туристичний комплекс в урочищі “Дубова”, туристичний комплекс в с. Кормань, який споруджується як навчально-виробнича та відпочинкова база Чернівецького інституту Київського національного торгово-економічного університету. В нинішньому році готові до прийому відпочиваючих заклади сільського зеленого туризму зокрема сільська садиба Гутуряка у селі Непоротове. Продовжується робота по залученню інвестицій до розбудови туристичної інфраструктури району, розвитку сільського та спортивного туризму в районі.

З 27 вересня 2006 року діє Програма розвитку туризму Сокирянського району на 2004-2010 рр. За кошти передбачені заходами цієї Програми на 2007 рік проведено облаштування стоянки для транспорту та установка огорожі, придбання туристичного спорядження. Протягом періоду дії програми було створено базу даних приватних садиб району, що надають послуги з обслуговування відпочиваючих, до якої внесено поки що аж дві приватні садиби.

Започатковано проведення відкритих туристсько-краєзнавчих змагань між підприємствами та організаціями району (29 вересня 2007р.), проведення яких планується щорічно до Дня туризму.

В районі діють майстри народного мистецтва. Протягом 2007 року гончарство нашого району було представлено на міжнародних, обласних та районних виставках-ярмарках: с. Чубинське Бориспільського району, Пирогово Київської області, м. Києві (музей народного мистецтва, музей Івана Гончара), м. Чернівці, м. Радауци (Румунія), с.Рудківці Новоушицького району Хмельницької області.

Залиште свій коментар