Унікальний музей лісу в Ломачинецькому лісництві

Автор: admin

«Музей лісу» в Сокирянському держлісгоспі заснували 8 років тому, на базі Ломачинецького лісництва. На сьогодні експозиція розгорнута в одному приміщенні загальною площею близько 40 квадратних метрів і складається з понад 100 експонатів. Для ознайомлення в музеї представлені знаряддя та інструменти, якими раніше працювали в лісі, документи та світлини, що розповідають історію створення та діяльності сучасних лісництв підприємства. Крім того, у музеї є опудала диких тварин, що облюбували саме цю місцевість та зразки флори.

Втім, час не стоїть на місці, відтак лісівники Сокирянщини працюють над оновленням  та поповненням музейного фонду та закликають місцевих мешканців допомогти їм у цьому.

«Музейні заклади відіграють велику роль у збереженні історичної пам’яті. Тож ми піклуємось, що б  наша молодь знала і розуміла, яка важка і в той же час потрібна праця лісівників. На теренах краю Ломачинецький «Музей лісу» – це унікальний заклад. Відтак прагнемо, щоб він став візитівкою не лише Сокирянщини. Нині у нас проходить акція «Подаруй музею експонат». Якщо у когось є  старі речі батьків, дідусів та бабусь, що мають відношення до лісу, або ж до лісівничої професії, перш, ніж відправити їх на смітник, подумайте, а, може, це комусь цікаво. Дійсно цікаво, бо це є історія нашого краю», – зауважив директор ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр Чебан.

Лише  у музеї старі речі збережуться назавжди і отримають нове життя, а кожен, хто надасть їх лісівникам, залишить свій слід в історії рідного краю.

Адреса «Музею лісу» – ДП «Сокирянське лісове господарство»: с. Ломачинці Дністровського району Чернівецької області. Територія Ломачинецького лісництва.

 

Пресслужба Чернівецького Облуправління ЛМГ

 

За публікацією сайту Сокирянського лісгоспу

Залиште свій коментар