У Волошковому на вечорницях…

Автор: admin

Саме у Волошковому 17 квітня відбулося відкриття районногоOLYMPUS DIGITAL CAMERA  етнофестивалю „Джерела наших оберегів”. Бо тут гарно зберігають народні традиції і звичаї, щороку волошківські учасники художньої самодіяльності беруть участь в усіх районних заходах.

Ведучі свята запросили присутніх „в одну із українських хат на вечорниці”, господиня якої із сумом у голосі розповідає: „Ой, як згадаю… В молодості так полюбляла вечорниці! Бувало, як зберемося у тітки Маланки, співаємо, танцюємо, аж доки півні не заспівають… А які хлопці до нас приходили… Там сусідка моя Кайдашиха і Омелька свого зустріла… Гарний парубок був, а вона, як була стерво, так і залишилась… От характер! Нікому життя від неї нема!”

Прийшли на вечорниці і Кайдашиха, і Пріська, і Пронечка… Веселились, танцювали, співали українські жартівливі пісні. А як гарно розповідали про своїх дружин чоловіки:

– Та моя Одарка гарна господиня. Хуру дров спалила, борщу не зварила.

– А моя Віруня пішла каченяток пасти, та двох загубила, а трьох задавила.

– А моя Секлета добра господиня – три снопи нажала, та й тих не зв’язала…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЗавершила вечорниці сценка „Язиката Хвеська”.

Крім „Українських вечорниць” присутні в залі із задоволенням подивились виступи танцювальних колективів, посміялись над сценкою „Велосипедист і даїшник”.

Приємно, що у Волошковому (хоч тут малочисельна школа) поруч із старшими учасниками художньої самодіяльності завжди демонструють артистичні здібності юні таланти. Директор НВК М.П. Вознюк з подивом зазначила: „Я їх (дітей) такими в школіOLYMPUS DIGITAL CAMERA ще й не бачила…” Чи то вітер з Дністра, чи аромати садів надихають, але у Волошковому, здається, все село співуче й талановите.

За підготовлене дійство аматорам подякували начальник відділу культури Р.А. Горн та Волошківський сільський голова О.В. Чорний. Особлива вдячність – працівникам культури Ларисі Мартинюк, Людмилі Довгань та Руслані Гончар, які працюють стабільно, творчо, з вогником.

За публікацією газеті “Дністрові зорі”

Залиште свій коментар