Фестиваль-конкурс молодих талантів в Сокирянах

Автор: admin

18 квітня 2019 року у райцентрі Сокиряни відбулося грандіозне свято – Фестиваль-конкурс молодих талантів «Рідний край» Україна», який проводився під патронатом благодійного фонду «Рідний край» Україна» та за організації відділів культури й освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА.

«Радий вітати поважне журі та почесних гостей сьогоднішнього дійства. Сокирянщина багата на юні таланти, які мають що продемонструвати. Такі та аналогічні заходи потрібні дітям. І я дякую організаторам ціє події. Адже наша молодь має високі здобутки, ставить перед собою амбітні цілі і старається їх досягнути. Вірю, що вона ще прославить свою рідну землю. Бажаю всім учасникам гарно виступити та отримати високі оцінки свого таланту,» – сказав у вітальному виступі голова районної державної адміністрації Петро Бескупський.

Хвилюючим моментом було привітання, під гучні оплески залу, із днем народження поважній людині – викладачці музшколи, яка виховала не одне покоління, закоханих у пісню – Ользі Василівні Мафтуляк. Петро Петрович побажав їй здоровя, радості від дітей, онуків, вдячних учнів.

Незабутній за емоціями та колоритом відбірковий тур Буковинського Все­українського Міжнародного конкурсу-фестивалю «Рідний край» зібрав понад 300 учасників різних категорій віком від 5 до 23 років. Це вихованці районної музичної школи ім. М. Мафтуляка, районної художньої школи, клубних установ району, районного центру творчості дітей та юнацтва, загальноосвітніх навчальних закладів та вихованці студії сучасного і народного танцю «Інсайт Денс Студіо». Довести, що вони кращі в плані майстерності, пластичності, музичних та творчих здібностей, учасники намагались у семи номінаціях: «Мистецтво художнього читання», «Мистецтво вокалу», «Музичне мистецтво», «Мистецтво хореографії», «Медіа мистецтво», «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво», «Мистецтво художнього дизайну».

На святі був присутній автор-засновник, генеральний продюсер Буковинського Всеукраїнського Міжнародного конкурсу-фестивалю «Рідний край» Україна» Ярослав Унгурян.

Фестиваль-конкурс – це соціальний благодійний щорічний захід, який охоплює кожне село, селище, місто, район та область нашої країни, кожен куточок України. Його головна мета – розвиток та підтримка молодого покоління, збереження національної народної творчості, регіональних традицій і звичаїв, популяризація народного мистецтва.

Приємно, що дітей прийшли підтримати батьки, родичі та друзі. Глядачі дружно аплодували виступаючим, підбадьорювали й надихали на перемогу.

Після восьмигодинного (!) різнопланового концерту високоповажне  журі відзначило високий рівень підготовки діток Сокирянщини і визначило найкращих. Були в нас і найвищі нагороди. Гран-прі отримали Марта Лазаренко (Сербичани) в номінації «Мистецтво вокалу» та вихованці студії сучасного і народного танцю «Інсайт Денс Студіо» (кер. Євген Пленгей). Також журі високо оцінило номінації «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво», «Мистецтво художнього дизайну», «Музичне мистецтво». Гарно продемонстрували свої таланти юні артисти із Селища, Романківців, Білоусівки. Оригінальними були виступи вихованців районної музичної школи ім.М.Мафтуляка. За чіткість і лаконічність, емоційність і щирість журі подякувало ведучим свята – Марії Серебрянській, Андрію Савчуку та Олексію Хорошенюку.

Переможців та учасників конкурсу нагороджено відповідними Грамотами і призами.

Лауреатів конкурсу запрошено на обласний відбірковий тур фестивалю, що проходитиме у Чернівцях.

Лілія КОВАЛЬ

 

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Залиште свій коментар