Химзачистка на півночі Молдови

Автор: admin

Всім напевне відомо – скільки напіврозвалених складів сільгоспхімікатів розкидано по всій Україні. В сусідній Молдові їх теж було чимало і забезпечені вони хімікатами були не гірше, а навіть скоріше – краще, ніж в Україні. Є такі склади і вздовж кордонів України, зокрема до недавнього часу був дуже небезпечним склад у селі Клокушна Окницького району – поряд з Сокирянами і Гвіздівцями.

Пестициди в досить великій кількості зберігалися в напівзотлілих бочках, а дах складу протікав після кожного дощу. Знадобилися роки, перш ніж ця «бомба» уповільненої дії, що катастрофічно порушувала баланс і шкодила здоров’ю, насамперед, жителів Клокушни, була знешкоджена. Двадцять тонн небезпечних хімікатів були герметично «упаковані» і приготовлені для транспортування в Німеччину, де й будуть гарантовано знищені за особливою технологією.

В операції взяли участь представники спецпідрозділу національної армії РМ. Відповідно до правил технічної безпеки після кожного короткого етапу роботи мав місце 15-хвилинний інтервал з обробкою екіпірування спеціальними реагентами.

Спроби утилізації пестицидів були ще в листопаді 2004-го року. Однак реальне вирішення проблеми виявилося з багатьох причин нездійсненим для республіканської й місцевої влади. Проект вартістю в 500 тисяч євро профінансований департаментом розвитку Чехії, ініційований військовим відомством і міністерством охорони здоров’я Молдови. У цей час на території республіки перебувають ще біля двох десятків сховищ, що прийшли в непридатність, з токсичними речовинами, аналогічними вищезгаданому.

За матеріалами сайту « Nord-info»

Залиште свій коментар