Ще одна книга ветерана з Романківців

Автор: admin

Про агронома й народного історика Василя Васильовича Гандзія з Романківців жартома кажуть, що він  – «ходяча енциклопедія». Та в цьому односельчани, мабуть, й не дуже перебільшують, бо він і справді багато знає не тільки з історії Бессарабського краю, а й з багатьох сфер життя та минувшини села. Його рукою і серцем написано чимало віршів, які увійшли до збірки поезії «Думка сивого жита», зібрано багато перлин місцевого українського фольклору, написано книги краєзнавчого характеру. І ось буквально вчора ветеран праці, письменник і поет, щирий шанувальник історії рідного краю В.В. Гандзій у свої щасливі 88 років презентував читачам свій новий творчий доробок – книгу документальних нарисів в жанрі мемуарів із серії «Моє село», що має інтригуючу назву «В «пустелі гетів». Цей хвилюючий і цікавий захід відбувся в Романковецькій сільській бібліотеці, де зібралися односельчани, творчі працівники Сокирянщини, колеги по перу, друзі і шанувальники таланту автора. Розповідь про письменника і поета, який все своє трудове життя працював у селі, будучи й писарем у сільській раді, і бригадиром, і агрономом в колишньому місцевому колгоспі та трудився на інших посадах, за що нагороджений орденами і медалями, багатьма грамотами, вела завідуюча бібліотекою  Ніна Михайлівна Ставарат, яка розповіла присутнім про цікаві і хвилюючі сторінки із життя і творчості односельчанина.

А сам автор у виступі повідав, як долав нелегкий творчий шлях, щоб книга побачила світ, поділився спогадами про минувшину села та дав мудрі поради сучасникам, зазначивши, матеріали книги  – це, умовно кажучи, шлях його села із періоду, коли в наших місцях існувала пустеля давніх племен  – гетів, про які ще згадував Геродот та інші стародавні філософи, до сьогоднішніх днів.

На цьому святі народження книги щиро і тепло вітали В.В. Гандзія із радісною і хвилюючою подією Романковецький сільський голова Валерій Ваданюк, голова із сусіднього села Гвіздівці, про яке теж є розповідь у книзі, Іван Гангал, колишній бібліотекар Тамара Барчук, директор Романковецької сільської гімназії ім.. К. Поповича  – Валерій Степаненко, сільські лікарі Євген  Гаврилюк, Валерія Ярошенко, а також гості із Сокирян – викладач районної музичної школи Ольга Мафтуляк, заслужений журналіст України Олександр Чорний, який у 1992 році сприяв у випуску першої кижки В.В. Гандзія  – «Думка сивого жита», а також колишній редактор райгазети,член Національної спілки журналістів України Катерина Тищенко та інші учасники імпрези, що захоплюються творчістю автора, поважають його за невтомність і творчість та черпають для життя краплини його мудрості і таланту.

Олександр Чорний

На фото – під час презентації книги В.В. Гандзія в сільській бібліотеці.

За публікацією сайту “Північно-Бессарабський інформаційний портал”

Залиште свій коментар