Ще раз про “єдиний медичний простір”

Автор: admin

Наш сайт 13 грудня цього року повідомляв відвідувачам сайту про створення за рішенням Сокирянської районної ради “єдиного медичного простору”, до якого входить Сокирянський район та місто Новодністровськ, а також про деякі суперечності, які виникають в зв’язку з таким рішенням. Зокрема, не було зрозуміло, що буде з Новодністровською міською лікарнею і як віднесеться до такої втручання в новодністровську незалежність Новодністровська міська рада.

Про реакцію новодністровської міської влади поки що нічого не зрозуміло, але вже відомо – що планується зробити в рамках єдиного медичного простору з Новодністровською міською лікарнею. Роз’яснення на сторінках сайту Новодністровської міської ради надала головний лікар Новодністровської міськлікарні Т.Щаслива:

– “Хочу спростувати ті плітки, які останнім часом поширюються містом щодо медичного обслуговування дітей у Новодністровську. Як ви пам’ятаєте, влітку відбувся мітинг, на якому я намагалася пояснити ситуацію, що склалася у зв’язку з реорганізацією нашої установи. 1 грудня 2010 року відбулася реорганізація ліжкового фонду міської лікарні. При цьому враховувалися такі умови: приведення до нормативів кількість ліжок відповідно до кількості мешканців міста, визначення якісного рівня надання допомоги. Нині у нашій установі всі співробітники працевлаштовані і про скорочення мова не йде.

Ті 70 ліжок (30 терапевтичних, 20 дитячих, 20 неврологічних) доведено до кількості 45 ліжок змішаного соматичного відділення, з них 40 можуть використовуватися хворими терапевтичного, неврологічного профілю, хворі із направленнями від ЛОРа і окуліста, тобто окрім тих, хто не потребує хірургічного втручання, а 5 ліжок – для цілодобового перебування дітей на лікуванні, що не потребують невідкладної стаціонарної допомоги.

Денний стаціонар збільшився із 24 до 45 ліжок, тобто у нашій лікарні задіяно 90 ліжок, з яких 45 стаціонарних і 45 денного перебування.

У колишньому неврологічному відділенні на 1-му поверсі відкрито відділення денного стаціонару на 45 ліжок, де проводитиметься обстеження та лікування хворих, котрі не потребують цілодобового перебування. На 2-му поверсі (колишнє дитяче відділення) — відділ сімейної медицини, у якому здійснюватиметься прийом педіатром і сімейним лікарем; також тут буде розгорнуто денний стаціонар для дітей на 10 ліжок.

3 грудня 2010 р. відбулася районна сесія, на якій депутати райради одноголосно проголосували за єдиний медичний простір в обслуговуванні жителів Сокирянського району та міста Новодністровська. Сподіваюся, що й наш депутатський корпус міста підтримає легалізацію цього питання.

У складі поліклініки новодністровської лікарні у майбутньому буде створено Центр первинної медико-санітарної та швидкої допомоги, до підпорядкування якого відноситиметься відділення загальної практики сімейної медицини; створення додаткових посад, а саме фельдшерської бригади, яка обслуговуватиме населення прилеглих сіл: Ожеве, Ломачинці, Василівка, Розкопинці; для покращення обслуговування громадян планується закупівля санітарного автотранспорту і одного реанімобіля.

Звертаюся до усіх мешканців: не треба панікувати, послуги надаватимуться повною мірою і в повному обсязі, на який спроможна міська лікарня як така, що надає первинну медичну допомогу”.

Залиште свій коментар