Єдина районна громада?

Автор: admin

Відбулася третя сесії Сокирянської районної ради VІІ скликання.refor_raj В роботі сесії взяли участь голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, голова обласної ради Іван Мунтян, народний депутат Верховної Ради України Максим Бурбак, т.в.о. голови райдержадміністрації Петро Бескупський, голова районної ради Василь Козак. Впродовж майже чотирьох годин тривали дискусії з одного з найважливіших питань – «Про хід реформи децентралізації, стан та перспективи розвитку району в умовах оновлення влади, реформування соціально-економічних відносин».
Про виконання завдань щодо впровадження реформи місцевого самоврядування на території Сокирянського району районною державною адміністрацією в межах повноважень проаналізував т.в.о. голови райдержадміністрації Петро Бескупський. Зокрема він зазначив, що реформа децентралізації є важливою реформою і передусім направлена на покращення життя людей, наближення послуг, а за основу має бути взято фінансову спроможність, самодостатність територіальних громад та добровільність. Зважаючи на результати аналізу пропонованих громад, враховуючи результати громадських слухань, рішень сесій більшості сільських рад, члени районної робочої групи пропонують створити на теренах району одну об’єднану територіальну громаду з центром в м. Сокиряни.
Виступали депутати обласної, районної та сільських рад, які висловили думку своїх виборців, позиції людей малих населених пунктів та придністровських сіл.

Щодо територіального об’єднання на теренах Чернівецької області, то він бачить утворення в Сокирянському районі однієї територіальної громади, оскільки в існуючому райцентрі вже є вся необхідна інфраструктура, що дасть можливість і надалі надавати якісні послуги населенню. Особливо це стосується якості надання освітніх та медичних послуг. Очільник краю закликав всіх спільно та врівноважено підійти до вирішення питання створення на Сокирянщині об’єднаних громад, врахувати думку людей, адже зараз ми створюємо фундамент для кращого життя наших дітей. Про можливий перегляд перспективного плану територіальних громад області говорив і голова обласної ради Іван Мунтян. Зокрема він зазначив, що не можна допустити утворення неспроможних громад, а перспективний план формування територіальних громад потребує додаткового вивчення.
За результатами обговорення депутатами прийнято рекомендаційне рішення винести на розгляд сесії Чернівецької обласної ради питання про перегляд перспективного плану та утворення на теренах району – однієї громади з центром в м. Сокиряни.
Опісля було розглянуто ще низку важливих питань та прийнято відповідні рішення.

За публікацією сайту Сокирянської РДА

Залиште свій коментар