Ігор Швець про один з величних подвигів сокирянських учасників Хотинського повстання

Автор: admin

Ми вже неодноразово публікували історичні відеоматеріали, які підготовлені сокирянським істориком-краєзнавцем Ігорем Швецем. І сьогодні представляємо Вашій увазі чергову відеопублікацію Ігоря Швеця, що присвячена одному з маловідомих подвигів сокирянських учасників антирумунського Хотинського повстання 1919-го року.

Відношення до сюжетів, що відзняті Ігорем Швецем різне. Багато хто нарікає на той чи іншій уклін його відеоматеріалів, на деякі перебільшення або окремі історичні невідповідності. Але, слід зазначити головне: саме Ігор Швець першим розпочав привертати інтерес населення і зокрема молоді до історії Сокирян і краю за допомогою одного з найсучасніших видів комунікації. Більш того, Ігор Швець постійно знаходить для своїх сюжетів досить маловідомі і цікаві факти.

Тому, вважаємо, що він вносить досить значний вклад в справу історичної просвіти населення.

Наш сайт «Сокирянщина» (а також сайт «Гвіздівці»), вже протягом багатьох років послідовно розповідає краянам і всім відвідувачів цих сайтів про події Хотинського повстання. Ті, хто бажає знайти ці статті, можуть ввести в пошукове вікно кожного з цих сайтів словосполучення “Хотинське повстання”.

Сайти «Сокирянщина» і «Гвіздівці» – єдині на теренах Чернівецької області ресурси, які у січні 2019 року присвятили свої публікації сотій річниці повстання – в той час, коли вся крайова влада про цю найзначущу для населення області легендарну історичну подію просто «забула». «Забула», нагадивши на пам’ять своїх предків, в тому числі тих, які загинули у боротьбі з румунською окупацією. Натомість, всі радо святкували лише соту річницю, так званої декларативної «Злуки», про яку в ті революційні часи в нашому краї (та і у всій Україні теж) практично ні хто не знав, навіть здебільшго не чув і яка не призвела до жодних реальних наслідків для українців. Натомість події Хотинського повстання набули великого розголосу не лише в Україні і на теренах колишньої Російської імперії а й у всьому світі.

Мабуть цьому може бути єдине практичне пояснення: наші крайові можновладці вже поховали Україну, як державу, почали принюхуватися до сідниць нащадків колишніх окупантів, як майбутніх господарів, побоюючись образити їх почуття?

Подіям Хотинського повстання присвячена також одна з значущих глав книги засновника нашого сайту Кучерявого О.П. і одного з провідних авторів нашого сайту – О.С. Мандзяка «Гвіздівці. Шляхами століть». При цьому слід зазначити, що саме в цій книзі, яка вийшла друком саме в соту річницю повстання, вперше була дана повна та точна хронологія подій повстання.

І от Ігорем Швецем теж зроблено внесок у справу пам’яті наших героїчних предків.

О. Видиш

Залиште свій коментар