12-го листопада Сокирянському району – 70 років!

Автор: admin

Незабаром Сокирянському району виповняється 70 років. Ще 2 серпня 1940 р. згідно з законом СРСР “Про включення північної частини Буковини, Хотинського, Аккерманського і Ізмаїльського повітів Бессарабії у склад УРСР”, Сокирянська волость колишнього Хотинського повіту увійшла до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР). 7 серпня 1940 р. Президія Верховної Ради УРСР видала Указ про створення Чернівецької області і українська частина Хотинського повіту увійшла до складу області.

12 листопада 1940 р. Президія Верховної Ради УРСР своїм Указом реформує адміністративно-територіальний устрій звільнених територій. Повіти і волості були ліквідовані і заміст них створені райони. Саме тоді на карті України з’явився Сокирянський район, до якого увійшли більшість населених пунктів Сокирянської та Романківецької волостей (за винятком тих, що відійшли до території Молдавської РСР).

На початку 60-х років ХХ-го сторіччя відбулося укрупнення районів і Сокирянщина увійшла на деякий час до складу Кельменецького району. Але згодом, у середині тих самих 60-х років Сокирянський район було відновлено в попередніх адміністративних межах.

Залиште свій коментар