1894 рік: перший ветеринарний фельдшерський пункт у Сокирянах

Автор: admin

Про заснування посади ветеринарного фельдшера в258258 містечку Секурянах.

Хотинське Повітове Земське Зібрання XXVI Чергової сесії, в засіданні 10-го жовтня 1894 року постановило клопотати перед Губернським Земським Зібранням про асигнування з сум губернського страхового з худоби капіталу 445 рублів для заснування посади ветеринарного фельдшера в м. Секурянах, маючи на увазі крайню необхідність у ветеринарній допомозі, що відчувається населенням, внаслідок віддаленості м. Секуряни від постійних місць перебування ветеринарів і ветеринарних фельдшерів, – про що Повітова Земська Управа увійшла з поданням про вирішення цього предмета Губернським Земством, через Губернську Земську Управу від 28-го жовтня 1894 року, за № 3354.

Це клопотання дозволено Губернським Земським Зібранням в позитивному сенсі, тобто на наймання фельдшера асигновано 300 руб. і 145 руб. на його роз’їзди. – На цю посаду допущена особа з спеціальними фельдшерсько-ветеринарними знаннями.

Джерело: Хотинское земство. Отчеты, доклады, сметы, раскладки Хотинской Уездной Земской Управы, постановления XXVII очередного Уездного Земского Собрания созыва 1895 года и журналы заседания Хотинского Уездного Земского XXVII Собрания. – Хотин: Типография М. Ландвигера, 1895. – С. С. 22 – 23.

 

Залиште свій коментар