1945 рік: «Весняний сів закінчений»
Автор: adminНастала нова доба для нашої країни, доба мирного будівництва. Кожен трудящий під час війни працював невтомно на заводі, на фабриці, в полі і самовідданим трудом повсякчасно кував перемогу. Зараз всі трудящі Радянського союзу охоплені радісним почуттям обов’язку — ще 6ільше докласти сил для відбудови зруйнованого господарства, для скорішого залічування ган, які нанесли нам німецькі фашисти, для створення щасливого заможного життя.
Одним із найважливіших завдань в розвитку народного господарства є здобуття на колгоспних і селянських ланах високого, першого післявоєнного врожаю.
Організовано і в пору вийшли на весняну сівбу селяни нашого району.
Для успішного проведення весняного сіву були створені упряжні групи, складені умови з машино-тракторними станціями. Весняний сів у всіх селах району пройшов на високому агротехнічному рівні. Колгоспи району закінчили сів ранніх зернових культур за 4-5 робочих днів, а всі останні села за 7-8 днів.
Найкраще відзначилися в високоякісному проведенні весняних польових робіт колгоспи району: імені Молотова, де голова колгоспу — Скрипнік, імені Леніна, голова т. Тимко і «Сталінський шлях», де голова колгоспу Андронік. Успішно провели весняний сів села Ломаченці, Сокиряни, Сербичани, Пів-Мендиківці, Білоусівка і інші. Однак, треба відмітити ряд сел, які затягнули весняний сів і всяке зменшення темпів, упущення строків тягне за собою зниження врожайності. Візьмемо, наприклад село Вашківці, де головою сільради тов. Добровольський. Він не зумів по-справжньому очолити проведення весняного сіву. Це невміле керівництво привело до того, що сів був не виконаний у строк. Крім того т. Добровольський проявив саме бездушне відношення до сімей військовослужбовців. Дружини військовослужбовців: Снігур Надія, Тільнюк Наталія, Урса Агафія неодноразово звертались до голови сільради з проханням допомогти їм тягловою силою, але т. Добровольський відговорювався лише одними обіцянками. Спостерігалися факти, коли селянка Пірог Олена не бажала допомогти сім’ям військовослужбовців, а просила за оранку одного га 2000 карб. А в селі Михалково спостерігався іще гірший випадок. Селяни Жук Григорій і Мисюрка Павло, взявши в дітей сиріт (Гапчук Олександри 7 років і 4 років) плату, відмовилась зорати сирітську землю, а сільрада до цього заходів не вживала.
Звичайно такий випадок заслуговує того, щоб цих селян притягнути до кримінальної відповідальності. Лише новопризначений голова сільради тов. Мартинюк звернув увагу на дітей — сиріт, виділивши тяглову силу, щоб засіяти їм поле.
Тепер, коли весняний сів по району повністю закінчений, треба звернути увагу на те, щоб ті недоліки, які були допущені в проведенні весняного сіву не повторилися під час прополочної кампанії, яку треба провести в установлений урядом термін. Колгоспи і ряд сел району уже проводять масову прополку зернових і технічних культур.
Для того, щоб одержати високий урожай треба провести прополку зернових не менше 2 рази.
Звичайно, прополку проводити вручну, вириваючи бур’яни з корнем.
Бур’яни на межах теж слід знищувати.
Виконавши всі ці поставлені перед нами завдання, ми виконаємо рішення партії і уряду — дати країні високий, перший післявоєнний урожай, а також покращимо свої культурно-побутові умови, перейдемо на нове, веселе, культурне і заможне життя.
Районна газета «Оновлене життя». 31.05.1945 р.