1946 рік: «З життя Чернівецької єпархії»

Автор: admin

11 жовтня 1946 р. знаменна дата в церковному житті295009a5fa Чернівецької єпархії. У цей день голова Чернівецького Облвиконкому Олексій Леонтійович Коліков від імені Уряду СРСР вручив кращим представникам духівництва єпархії, патріотам нашої Батьківщини, медалі «За доблесну працю в дні Великої Вітчизняної війни 1941-1945 р.».

Медалі були вручені:

Преосвященному Феодосію, єпископові Чернівецькому й Буковинському як ініціаторові, організаторові й керівникові патріотичної; діяльністю духівництва в Чернівецько-Буковинської єпархії.

Настоятелеві Введенського жіночого монастиря м. Чернівці протоієреєві Кассяну Боготирцю.

Ігуменові настоятелеві Хрещатицького чоловічого монастиря Михайлу Мєнзаку.

Настоятелеві церкви с. Лужани Кіцманського району Григорію Ніколаєву.

Благопристойному Секурянського р-на Миколі Нікітському.

Благопристойному Новоселицького р-на Василю Краєвському.

Священикові с. Великий Кучерів Юрію Бєліусу.

Священикові с. Мамаївці Іуліану Гуліну.

Вручення медалей відбувалося в кабінеті голови Облвиконкому А.Л. Колікова, у присутності заступника його, секретаря Облвиконкому й уповноваженого в справах Російської Православної Церкви при Облвиконкомі М.І. Касаткіна.

Голова Облвиконкому, звертаючись до нагороджених, після короткої характеристики заслуг Російської Православної Церкви в дні Великої Вітчизняної війни, від імені Уряду поздоровив усіх з нагородженням і, зачитуючи кожному з нагороджених, починаючи із преосвященного єпископа Феодосія, Указ Президії Верховної Ради СРСР про нагородження, вручив медалі й посвідчення. Відповідали йому на вітання владика Феодосій і К. Богатирець.

Після відповідних промов була одноголосно прийнята пропозиція Уповноваженого в справах Церкви М.І. Касаткіна відправити Голові Ради Міністрів СРСР Генералісимусові Й.В. Сталіну вдячну телеграму наступного змісту: «У день вручення медалей «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні» духівництву Чернівецької області, що зібрали в допомогу Батьківщині й родинам фронтовиків біля мільйона рублів, прошу Вас, вельмишановний Йосип Віссаріонович, від імені нагороджених прийняти вираження глибокої вдячності за нагороду нашому Уряду й завірення в подальшій готовності трудитися на благо нашої великої Батьківщини».

Вручення останньої дев’ятої медалі настоятелеві собору м. Хотина митрофорному протоієреєві о. Сімєону Власьєву, за неприїздом його у Чернівці через глибоку старість, було вчинено у міськраді м. Хотина 15 жовтня 1946 р. у присутності преосвященного Феодосія, уповноваженого М.І. Касаткіна й благопристойного Хотинського району протоієрея Митрофана Коломацького.

З життя наших єпархій // Журнал Московської Патріархії. – Москва, 1946. – № 12.

Переклад на українську мову – сайт “Сокирянщина”

Залиште свій коментар