36 років тому розпочалося будівництво Дністровської ГАЕС

Автор: admin

Інна Гончар

 

36 років тому, 22 листопада 1983 року, на широкому полі, на правому березі середньої ділянки Дністра в області південного краю вапняково-рифового кряжу Толтори, розрізаного вузькою долиною річки, на відстані 660 км від її гирла, у південно-західній частині України, на території Чернівецької області, неподалік від кордону з Молдовою, біля села Василівка, що у Сокирянському районі, вишикувались бульдозери та автоскрепери, аби розпочати спорудження однієї з найпотужніших гідроакумулюючих електростанцій на теренах тодішнього Радянського Союзу.

Про ці миті із неабияким хвилюванням розповів у своїй книзі «Дністровська ГАЕС: погляд крізь літа і долі» невтомний її літописець, котрий із 2008 по 2014 рік був фахівцем зі зв’язків з громадськістю філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС», Іван Семенович Нагірняк:

«11 година. На широкому полі, що тулиться до високого берега Дністра, неподалік Василівки, вишикувалась могутня техніка – бульдозери та автоскрепери в очікуванні своїх капітанів, котрим випала велика честь – розпочати спорудження однієї з найпотужніших гідроакумулюючих електростанцій країни… Натхненні обличчя в гідробудівців та гостей, що прибули на урочистий мітинг, присвячений цій події. Його відкриває голова профспілкового комітету управління механізованих робіт Іван Іванович Курбела. З початком зведення чергового енергогіганту гідробудівців тепло вітає начальник управління будівництвом Дністровського комплексного гідровузла Сергій Семенович Гандзюк. Запевнення відмінно працювати, самовідданим трудом зміцнювати енергоозброєність Батьківщини звучать у виступах бригадира молодіжної бригади автоскреперистів Петра Олексійовича Ковтюха, начальника дільниці земляних робіт УМР Олексія Анатолійовича Кузьменка. І ось начальник будови дає команду розпочати виймання ґрунту під котлован основних споруд ГАЕС. Заревіли мотори. Першим вирушає до місця майбутнього верхнього водоймища автоскрепер, за кермом якого – досвідчений майстер Василь Микитович Іваницький. Він виймає перші куби ґрунту. За ним – його колеги: бульдозеристи та автоскреперисти. Розпочався новий трудовий день на новому, одному з найважливіших об’єктів гідрокомплексу».

І ось сьогодні, на 29-ому році Незалежності України, Дністровською ГАЕС вироблено 7 млрд 265 млн 623 тис. 096 кВт∙год пікової електроенергії, зокрема з 1 січня 2019 р. – 875 млн 450 тис. 081 кВт∙год.

«Ми генеруємо екологічно чисту енергію з води в сучасний та надійний спосіб. Ми забезпечуємо енергетичну стабільність і безпеку України, сприяємо соціальному, економічному розвитку та конкурентоспроможності держави» – так визначено місію потужної команди гідроенергетиків згідно зі Стратегією корпоративної соціальної відповідальності, що згоджується зі стратегічними цілями і пріоритетами діяльності ПрАТ «Укргідроенерго». До її реалізації на шляху до успішного пуску у 2020 році четвертого гідроагрегату активно долучаються працівники і творці найбільшої в Європі Дністровської ГАЕС.

Залиште свій коментар